Dit jaar neemt het Sterren College voor het eerst deel aan het project genaamd “De nieuwe BAVO bloeit”.
Dit project is een samenwerking van verschillende scholen waar het vak Groen of bloemsierkunst wordt aangeboden. Deze scholen versieren gezamenlijk de Nieuwe BAVO aan de Leidsevaart in Haarlem met bloemen. En onze leerlingen van het Sterren College doen hieraan mee. Dit grote bloemenevenement is bekend in heel Nederland en over de hele wereld noemen ze het Dutch Floral Event.

Floral Event
Van 5 april tot en met 13 april 2019 staat Haarlem in bloei. Iedereen kan weer volop genieten van een overweldigende bloemenpracht tijdens de Bloemencorso, in de Keukenhof in Lisse en in de stad Haarlem met als hoogtepunt De Nieuwe BAVO bloeit. De kathedraal met de typerende groene koepel aan de Leidsevaart vormt het stralend middelpunt van bloemsierkunt tijdens deze manifestatie. De kathedraal is voor publiek, zie het programma hieronder.

Kathedraal en scholen
De bloemversieringen in de kathedraal worden ontworpen en uitgevoerd door studenten en leerlingen binnen het groene onderwijs. De studenten en docenten van de opleidingen Bloem Groen & Styling zijn al druk met de voorbereiding bezig. Prachtig examenwerk zal te bewonderen zijn tijdens het floral event. Een evenement dat zijn weerga niet kent! Duizenden bloemen sieren de kerk, verrassend en vernieuwend werk, afgewisseld met mooi traditioneel bloemwerk. De kathedraal zal een bloeiend schouwspel zijn.

Het Sterren College
Het Sterren College is de enige school in Haarlem, waarvan de leerlingen wel een heel bijzonder bloemenproject mogen verzorgen. Buiten aan de voorzijde van de kathedraal zullen onze leerlingen de letters “De nieuwe BAVO bloeit” in de kleuren van het Sterren College logo realiseren met maar liefst 6000 rozen.
Voor meer informatie www.denieuwebavobloeit.nl

Programma
Openingstijden
Vrijdag 5 april t/m zaterdag 13 april van 10.00 -16.30 (zondag vanaf 12 uur)

Extra avond openstellingen:
Vrijdagavond 5 april 19.30 – 22.00 met lichtshow op de kathedraal
Vrijdagavond 12 april 19.30 – 21.30
Zaterdagavond doorlopend geopend tot 18.00 uur

Weekprogramma
Vrijdag 5 april
Activiteit: Demonstratie bloemschikken & bloemenverkoop
10.00 -12.30 Ouderen dag (gereduceerde entreeprijs à €4,50 p.p.)
19.30 – 21.30 Openingsavond corsoweekend met straattheater en muziek.
Zaterdag 6 april
Activiteit: Koepeltochten, demonstraties bloemschikken & bloemenverkoop
19.30 – 22.00 Concertante eventsong. De twintig leden van de Bavocantorij van de Kathedraal Haarlem zingen o.l.v. dirigente Sanne Nieuwenhuijsen een eventsong in ‘concertante’ uitvoering volgens Engelse traditie. Reserveren via www.bavocantorij.nl.
Zondag 7 april
Geopend vanaf 12 uur
Activiteit: Koepeltochten, demonstraties bloemschikken & bloemenverkoop
Vrijdag 12 april
Activiteit: Demonstraties bloemschikken & bloemenverkoop
19.30 – 22.30 Avondopenstelling. Bloemsierkunst in de spotlights – sfeervol verlichte avondopenstelling met spots en kaarslicht.
Zaterdag 13 april
Activiteit : Demonstratie bloemschikken & bloemenverkoop. Bloemsierkunst in de spotlights – sfeervol verlichte avondopenstelling met spots en kaarslicht.
Verlengde openstelling tot 20:00 uur.

Deelnemende scholen
Wellantcollege Aalsmeer
Wellantcollege Rijswijk
Wellantcollege Westvliet
Clusius College Alkmaar
Clusius College Hoorn
MBO Westland Lentiz
Sterren College Haarlem

Komt u ook kijken?

SPONSORS
Grote dank aan de sponsors voor het transport en schildermateriaal en verdere sponsors, zie www.denieuwebavobloeit.nl

Grote dank aan de leerlingen van het Sterren College
en de grote inzet van de begeleidende docenten
Julia de Jong
Johan Görtemöller
Els Becking